Image

En Güzel AşklaraYATAŞ GRUP

Enza Home Sevgililer Günü reklam filminin ardından sosyal medyayı doğru kullanarak filmin ve Enza Home markamızın bilinirliğini artırmak için başarılı bir çalışmaya imza attık.


Servisler
Sosyal Medya
Moderasyon
Tarih
Şubat '17

Youtube Ads

Leader Board 1. sıra

Boomsocial

Ayın dördüncüsü

Ads of the World

Örnek reklam çalışması

Shazam

En çok aratılan şarkı

Image

Film yayınlandığı andan itibaren Google Adwords, Facebook, Twitter, Instagram ve Youtube Masthead reklamlarıyla filmin daha çok kişiye ulaşmasını amaçladık ve tüm mecralarda 300 milyonun üzerinde bir reklam gösterimine ulaştık.

Sosyal medyada film ile ilgili bir yarışma düzenledik. Bu yarışmada filmde gösterilen yüzüğü ve filmin müziği olan Ioka'nın Simply Falling şarkısını kullandık. Yarışma sonucunda 120 kişiye yüzüğü 41 kişiye ise Ioka konser bileti hediye ettik.

Projenin getirdiği sonuçları sıralayacak olursak; şubat ayında youtube ads leaderboard'ta birinci sırada yer aldık. Boomsocial sosyal medya ölçümleme aracı analizinde ayın dördüncüsü olduk. Google arama hacimlerinde marka bilinirliğimizi Enza Home için %69 Yataş için %65 yükselttik. Tüm dijital reklamlarımızla ve organik yayınla toplam 25 milyon tekil kişiye eriştik. Özellikle Ioka'nın Simply Falling şarkısının altına yaptığımız; "Bizim şarkıdan gelenler" yönlendirmemizle Enza Home reklam filminin burada da konuşulmasını sağladık.