Image

Yeni Yıl Tabağım LEZİTA

Yeni yıldan hemen önce Instagram yeni bir özelliğini tanıttı. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, beğendikleri ve arşivlemek istedikleri fotoğrafları, kütüphanelerine kaydedebiliyorlardı. Instagram bu özelliğini duyurduğu sıralarda biz de Lezita için yılbaşı fikri düşünüyorduk.


Servisler
Sosyal Medya
Tarih
Aralık '16
Image

Fikrimiz kuşkusuz yeni yıl sofraları ile ilgili olacaktı. Instagram'ın yeni özelliği ile yeni yıl sofralarını birleştiren bir kampanya kurguladık.

Ve instagram'ın kaydedilen fotoğraflar bölümünü kullanarak katılacağınız bir puzzle oyunu yapmaya karar verdik. Lezita ile yeni yıl sofram konseptine dair bir görsel hazırladık. Daha sonra hazırladığımız görseli 9 ayrı parçaya böldük ve 8 parçasını instagram hesabımızdan karışık olarak paylaştık. Paylaşmadığımız son parça ise görselimizde bulunan yemek masasındaki tabağın tam orta kısmıydı. Bu boş bıraktığımız parçayı takipçilerimizden yaratıcılıklarını konuşturarak kendi tabaklarıyla tamamlamalarını istedik.

İlk olarak takipçilerimizin 8 parçayı instagram kütüphanelerine doğru sırayla kaydetmeleri gerekiyordu. Takipçilerimiz bu fotoğrafları doğru sıraya göre kaydetti ve boş parçaya da yılbaşı yemeklerinin fotoğrafını çekerek puzzle'daki uygun yere yerleştirdiler. Önce puzzle'ı çözerek eğlendiler, ardından eksik parçayı eğlenceli tabaklar hazırlayarak tamamladılar.

Lezita için düzenlediğimiz #YeniYılSofram yarışması sonucunda; 1000'in üzerinde takipçi yarışmaya katıldı ve yarışma süresince Lezita'nın instagram sayfasında %25'lik bir takipçi artışı sağladık.