El Ele Verelim YATAŞ GRUP

Çocuk ve müziğin ortak noktası nedir? Bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişebilir ama bizce en doğru cevap; ikisinin de sesini duyduğumuz zaman mutlu olduğumuzdur.


Servisler
Senaryo
Reklam Filmi
Tarih
Nisan '17

15 Çocuk

katıldı.

12 Enstrüman

kullanıldı.

1.4M Kişi

görüntüledi.

Image Image

Yatak ve mobilya sektörünün lider markası Yataş, bizden “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” için yaratıcı fikir çalışmamızı istedi. Biz de bu isteğe, izlerken içinizi ısıtacak, geleceğe umutla bakmanızı sağlayacak sıcacık bir 23 nisan filmi önerisiyle döndük.

15 çocukla çalışmanın zor olduğunu itiraf edelim öncelikle. Tabii, bu zorlanmanın daha sonra karşılıklı eğlenceye dönüştüğünü söylemeden de geçmeyelim. Tam 15 çocuk ve 12 farklı enstrüman kullandığımız bir film çekmek için başladık kayıtlara. Enstrümanlar çocukların isteklerine göre kendilerine dağıtıldı. Çocuklar bir yandan ellerindeki enstrümanları meraklı gözlerle incelerken bir yandan da Mustafa Kemal Atatürk ve 23 Nisan'la ilgili sorularımızı tüm içtenlikleriyle yanıtladılar. Onlar bu soruları cevaplarken, ortaya çıkan hayli eğlenceli görüntüleri kaydetmeye devam ettik..

Image

Miniklerle yaptığımız röportaj bittikten sonra, sıra en sevdikleri bölüme yani 'bağıra çağıra şarkı söylemeye' geldi. Söyleyeceğimiz şarkı, neredeyse hepimizin bir zamanlar diline pelesenk olan ama belki de kime ait olduğunu hiçbir zaman bilmediğimiz bir şarkıydı. Büyük besteci İstemihan Taviloğlu'nun "El ele verelim" şarkısı... İstemihan Taviloğlu'nun kızı sevgili Giselle Tavilson'a tüm yardımları için bir kez daha teşekkür ederiz.

Farklı yaş gruplarından 15 minik bu şarkıyı hep bir ağızdan söyledi. Hatta bu işi o kadar hevesle yaptılar ki biz de hayret ettik. 6 saat süren çekimlerde, onlar da biz de çok eğlendik. Çocukların müziğe bu kadar ilgili olmalarına çok sevindik.

Peki, çocuk ve müzik arasındaki fark sizce nedir? Bizce, her müzik güzel olmayabilir ama dünyadaki bütün çocukların sesleri güzeldir.

©2019 iGOAİMALATHANE

Kullanım Koşulları KVKK